1396ux

سال ۱۳۹۶ را به تمامی عزیزان و همراهان وب سایت uxstarter.ir تبریک می گوییم . سالی پر بار و شاد داشته باشید .
تیم uxstarter

برای سال ۱۳۹۶  دو خبر خوب برای شما داریم . اول اینکه کتاب   ” تجربه کاربری برای مبتدیان ” در نیمه اول سال در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت . خبر دوم این که کتاب  ۱۰۰ نکته که هر طراح باید درباره افراد بداند ( نویسنده: سوزان وینسچنک) توسط ۹ نفر از اعضاء خوب تیم  uxstarter در حال ترجمه هست و سعی می کنم کتاب دوم  رو هم به زودی  در اختیار طراحان و علاقه مندان عزیز قرار بدیم .

معرفی تیم ترجمه کتاب دوم :

۱۰۰Things Every Designer Needs To Know About People

۱۰۰ نکته که هر طراح باید درباره افراد بداند ( نویسنده: سوزان وینسچنک)

حسین احمدلو
یلدا احمدی مقدم
محمد مهدی شقایقی
سمیرا مکرم
محمد صالح موسی پور
عاطفه ثقفی
علیرضا کاظمی نیا
فاطمه عجم
سامان وحدت

(از تمامی بچه های طراح و مترجم که برای ترجمه کتاب دوم  همکاری دارند صمیمانه تشکر می کنم و امیدوارم در سال ۱۳۹۶ بهترین لحظات رو داشته باشند .)

 

در ادامه مطلبی رو قرار میدم که توسط یکی ازبچه های خوب تیم ترجمه ، خانم یلدا  ا حمدی مقدم در اینستاگرامشون  پست کردن .

این روزها ترجمه کتابی را با نام (۱۰۰ نکته که هر طراح باید درباره افراد بداند: نویسنده: سوزان وینسچنک)
را با همکاری چند تا از دوستان شروع کردیم و هر کدام فصلی از آن را داریم ترجمه می کنیم. فصل ۷ این کتاب با عنوان people are social animals به عهده من است.
مقدمه: روانشناسی طراحی
زمانی که شما یک وب سایت و یا یک وسیله پزشکی یا هر چیز دیگری را طراحی می کنید مخاطبان شما آنها را با یکدیگر مقایسه می کنند تا دریابند که برای هر فردی که از آنها استفاده می کند چه مزیت هایی دارد. و کلیت تجربه مخاطبان شما به شدت آنچه شما از آن آگاه هستید یا اطلاعی از آنها ندارید را تحت تاثیر قرار می دهد. آنها چگونه فکر می کنند؟ چگونه تصمیم می گیرند؟ چه انگیزه ای برای کلیک کردن در یک سایت و یا خرید وسیله ای و یا هر کاری که شما می خواهید انجام دهید را در آنها ایجاد می کند ؟
شما این موارد را در کتاب فرا می گیرید:
همچنین یاد می گیرید که چه موضوعاتی نظر شما را جلب می کنند.- اشتباهاتی که مرتکب می شوید. – و دلایلی که به شما کمک می کند تا بتوانید بهتر طراحی کنید.
و شما آن را بهتر طراحی خواهید کرد زیرا من پیش از این بیشتر مسیر طراحی را گذرانده ام. جز افرادی هستم که برای ارتقا کیفیت طراحی خود علاقه زیادی به مطالعه تحقیقات انجام شده دارم. حتی در برخی موارد این تحقیقات را چندین و چند بار مطالعه می کنم. علاوه بر این تحقیقات و پژوهش ها، صدها کتاب و مقاله تحقیقاتی را در زمینه کاری خود مطالعه و بررسی می کنم.
سپس اطلاعات دریافتی از مفاهیم و مطالعات تحقیقاتی را با تجربیاتی که در طول سالها فعالیت درعرصه زمینه طراحی رابط فناوری به دست آورده ام را با یکدیگر ادغام می نمایم.
در نتیجه ۱۰۰ نکته ای که به نظر من شما به آن نیاز دارید تا درباره افراد از آن آگاه باشید، در این کتاب گردآوری نموده ام.
مطالب جالبی یاد گرفتم که در پست های بعدی خواهم گذاشت.

#۱۰۰_things_every_designer_needs_to_know_about_peoples
by:#susan_weinschenk, PH.D.

تبریک سال ۱۳۹۶ با دو خبر خوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *